Rozpoczęcie zabawy z kolarstwem szosowym to potrzeba wybrania solidnego roweru, który pozwoli nam na amatorską jazdę po asfaltowych trasach. Jednak w gąszczu ofert rowerów w serwisach aukcyjnych, warto wybrać te lepsze i zwrócić uwagę na aspekty, dzięki którym nasza jazda będzie przebiegała w komfortowych warunkach. Jakie główne czynniki cechują trwały rower szosowy za niewielkie pieniądze?

2 najważniejsze cechy wygodnej szosówki dla amatora

kross vento 2.0Podstawowym aspektem wygodnej jazdy na rowerze szosowym jest lekka i wygodna rama. Dzięki dobrze zaprojektowanej geometrii i użytym materiałom otrzymujemy lekki rower, który w zupełności powinien spełnić nasze wymagania na początku przygody z kolarstwem szosowym. Ważną rolę odgrywa tutaj zgranie ze sobą dwóch materiałów, a mianowicie karbonu oraz aluminium. Ten drugi materiał jest często używany podczas produkcji ram rowerowych, natomiast z karbonu jest wykonywany widelec roweru szosowego. Taki frameset jest obecny na przykład w rowerze Kross Vento 2.0. Kolejnym bardzo ważnym elementem roweru szosowego za mniejsze pieniądze są aluminiowe obręcze kół. Producenci montują je w szosówkach ze średniej półki cenowej, ponieważ są one idealnym połączeniem trwałości oraz lekkości całego koła. Piasty na łożyskach kulkowych, czyli tak zwanych stożkach dają odpowiednią jakość obrotu koła i wystarczają na bardzo długi okres użytkowania kół szosowych.

Rowery szosowe dla amatorów prezentują odpowiednią jakość za niewielką cenę i stanowią bardzo wdzięczną bazę do rozbudowy całego roweru. Przełożenia są bardzo dobrze dobrane i wyważone pod względem amatorów lub średnio zaawansowanych kolaży szosowych. Cały rower jest często wyposażany w tradycyjne hamulce szczękowe, które zapewniają odpowiednie hamowanie.

 

Kategorie: Sport