Województwo małopolskie posiada wile terenów, gdzie nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej. Szczególnie często problem ten dotyczy wiejskich obszarów. Kupno działki budowlanej nie zawsze gwarantuje dostęp do wszystkich potrzebnych mediów. Brak kanalizacji, nie oznacza jednak potrzebę rezygnacji z zakupi upatrzonej działki. Co zrobić zatem w sytuacji, gdy na działce nie ma przyłącza do kanalizacji?

Kupno szczelnego szamba z betonu w Małopolsce

szambo betonowe małopolskaJednym z najszybszych i najprostszych rozwiązań w sytuacji gdy w pobliżu nie ma kanalizacji, jest kupno szamba. Szambo pozwoli na magazynowanie ścieków oraz ich regularne wywożenie. Wybór szamba powinien jednak być przemyślany. Każde szambo ma swoje wady oraz zalety. Jakie szambo jest najczęściej wybieranych rodzajów przez właścicieli domów jednorodzinnych? Jednym z najczęściej montowanych jest szambo betonowe małopolska to region, który słynie z ich produkcji. To właśnie tutaj jednym z najczęściej montowanych szamb w przydomowych ogrodach jest szambo betonowe. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest jego cena. To bardzo tanie szambo, które będzie nas kosztować mniej niż szambo ekologiczne wykonane z tworzywa sztucznego. Szamo wykonane z betonu jest również bardzo szczelne. Zagwarantuje nam ono brak problemów związanych z kosztownymi i czasochłonnymi naprawami w razie jakiejkolwiek awarii. Pod tym względem, tą zaletą nie może pochwalić się szambo ekologiczne.

Wybierając szambo z betonu, powinniśmy jednak odpowiednio przygotować posesję na jego montaż. Teren na posesję powinien być utwardzony. Tylko tak będzie nam mogło być ono dostarczone. Szamba te są bardzo ciężkie, pojazd który nam je dostarczy, musi mieć możliwość dowiezienia go w wyznaczone miejsce i bezproblemowy wjazd na posesję.