Lato to dobry moment na odpoczynek w górach. Coraz więcej ludzi chce spędzać swój wolny czas aktywnie, dlatego zazwyczaj decydują się na wyjazd w góry podczas urlopu. W lecie w górach jest bardzo ładnie. Wówczas góry mają wtedy niepowtarzalny urok. Wszędzie jest zielono, jest sprzyjająca pogoda do wędrówek.

Buty trekingowe w górach

obuwie w góry na latoWybierając się na urlop w góry w celu licznych wędrówek należy pamiętać o odpowiednim stroju. Góry są nieprzewidywalne. Pogoda bardzo często się tam zmienia, raz świeci słońce, raz pada deszcz. Dlatego należy być przygotowanym na różne zjawiska atmosferyczne, które mogą mieć miejsce podczas wycieczek po górach. Należy pamiętać o kurtce, specjalnych spodniach, a przede wszystkim o butach. Obuwie w góry na lato to buty trekingowe, które ułatwiają wspinaczkę i spełniają wymogi bezpieczeństwa. Specjalne byty przeznaczone do wędrówki po górach maja podeszwy antypoślizgowe. Wędrowcy są mniej narażeni na pośliźnięcie się na skale. Statystycznie jest mniej wypadków w górach osób, które używają specjalne buty w górach. Buty trekingowe są poniżej kostki oraz powyżej. Wybór zależy do klientów. Jednak bardzo dużo osób decyduje się na byty trekingowe powyżej kostki. Wybierają takie byty ze względu na możliwość usztywnienia kostki, co zapobiega różnego rodzaju kontuzjom, a przede wszystkim skręceniu kostki. Buty w góry są wykonane z materiału w którym stopa się nie poci, a także jest odporny na przemoknięcie.

Coraz więcej ludzi wyjeżdżających w góry ma świadomość bezpieczeństwa i dlatego sięgają po odpowiednie buty trekingowe. Są bardzo popularne wśród osób decydujących się spędzić urlop aktywnie w górach. Koszt zakupu to około stu złoty i można je zakupić praktycznie wszędzie, nawet zamówić przez internet.

Kategorie: Wakacje