Szprewald jest krainą geograficzną przez wielu nazywaną niemiecką Wenecją. Czy to określenie rzeczywiście oddaje jej prawdziwy urok? Warto przekonać się o tym samemu. A można to zrobić nawet podczas jednodniowej wycieczki. Wydaje się niemożliwe odwiedzić tą krainę w ciągu jednego dnia? A jednak.

Szprewald w jeden dzień – czy to możliwe?

wycieczki jednodniowe SzprewalduZ czym wiążą się wycieczki jednodniowe Szprewaldu i komu są polecane? Przede wszystkim jednodniowa wycieczka pozwala nam uniknąć kosztów związanych z noclegiem. Podróż do Szprewaldu z kolei nie jest długa, dlatego też wyjeżdżając wcześnie rano, a najlepiej w nocy, dotrzemy na miejsce o idealne porze i będziemy w stanie nacieszyć się tą malowniczą krainą. A zobaczyć tam możemy naprawdę wiele. Mimo, że położone w Niemczech do tej pory stanowi ojczyznę Słowiańskich Serbów. Mieszkańcy Szprewaldu pielęgnują swoją kulturę, język i tradycję, nie pozwalając młodym pokoleniom o niej zapomnieć. To co zaskakuje najbardziej to rzeka Szprewa rozdzielona na całą sieć kanałów. Jest to wynik działania lodowców i tworzy naprawdę ciekawy efekt wizualny. Po rozległej sieci dróg wodnych można pływać łódką bądź kajakiem. Podczas wyprawy można karmić swoje zmysły niesamowitym otoczeniu w postaci moczarów i gęstych lasów. W nich występuje wiele gatunków drzew, takich jak sosny, brzozy, wierzby, dęby, lipy i olchy. Wiele lasów została również zastąpiona przez grunty rolne, pola, łąki, pastwiska i gospodarstwa. Wszystko to tworzy niesamowicie barwną mozaikę.

Podróż z Warszawy do Szprewaldu trwa zaledwie 5 godzin. Krótki czas podróży sprawia, że wiele osób decyduje się na jednodniowy wyjazd do niemieckiej Wenecji. Jednodniowy urlop w pracy i podróż do Szprewaldu pozwoli naładować baterię, nawet najbardziej zmęczonym pracownikom.

Kategorie: Turystyka