Uzależnienia są groźne nie tylko dla samych nałogowców, ale również dla ich rodzin. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi uzależnienie od seksu. Ten problem nie dotyczy tylko mężczyzn, ale również kobiet. Natomiast każdemu da się pomóc, czasem wystarczy tylko kilka małych kroków. 

Terapie dla uzależnionych od seksu 

terapia uzależnień seksualnych krakówOsoby uzależnione najczęściej nie widzą swojego problemu i uświadamiają sobie go jako ostatni. Nie inaczej jest w przypadku uzależnienia od seksu. Takie osoby, mimo iż są w stałych związkach, szukają ciągle nowych wyzwań i możliwości realizacji swoich fantazji. Najczęściej utrzymują też kontakty z wieloma partnerami lub partnerkami, co niesie ze sobą ryzyko zakażenia wieloma chorobami wenerycznymi, ale również wirusem HIV i HPV. Jednak chęć zaspokojenia jest z reguły znacznie większa niż obawa o swoje zdrowie i życie. No, ale tak już jest w przypadku osób uzależnionych – to nie one rządzą swoim życiem, ale ich nałóg. Jednak nawet w przypadkach beznadziejnych istnieje możliwość wyjścia z nałogu. Warunkiem jest jedynie znalezienie odpowiedniego ośrodka odwykowego lub specjalisty w dziedzinie uzależnień seksualnych. Na szczęście w Krakowie nie możemy narzekać na ich brak, wręcz odwrotnie. Zatem jeśli zainteresowała nas terapia uzależnień seksualnych Kraków jest strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Bowiem właśnie w naszym mieście pracują najlepsi psychoterapeuci, którzy zajmują się tego rodzaju uzależnieniami. Posiadają oni nie tylko wysokie kompetencje, ale również wieloletnie doświadczenie. 

Seksoholicy to spora część społeczeństwa, to może być nasz sąsiad, czy też koleżanka z pracy. Ponieważ na co dzień takie osoby z reguły zachowują się niepozornie ukrywając swój nałóg, zresztą ten mechanizm obserwujemy niemal przy każdym z uzależnień.

Kategorie: Zdrowie