Moment wynalezienia tworzyw sztucznych zrewolucjonizował cały przemysł. Koszt wytworzenia ogromnej ilości materiałów znacząco zmalał, a w wielu miejscach otworzyło to nowe możliwości wdrożenia tworzyw sztucznych, które wyparły tradycyjnie stosowane rozwiązania. Dobrym przykładem są cienkie folie wykonane z tworzyw sztucznych, wykorzystywane m.in. w przemyśle spożywczym.

Wykorzystanie laminatów znacząco odmieniło przemysł spożywczy

laminaty PET PEPrzemysł spożywczy to jedna z największych branż rynku. Jest to także dziedzina o dużej społecznej wartości, ponieważ zajmuje się jedzeniem, które jest niezbędne do codziennego funkcjonowania każdego człowieka. Chociażby z tego względu, każda innowacja może być niezwykle ważna. Pakowanie oraz przechowywanie żywności jest jednym z najwiekszych wyzwań, z jakimi muszą się mierzyć wytwórcy. Laminaty PET PE są doskonałym rozwiązaniem w tym zakresie. Te drugie, mogą być w bezpośrednim kontakcie z żywnością, dzięki czemu są idealnym rozwiązanie do pakowania, gdyż posiadają wysoką barierą antytłuszczową oraz hydrofobową, dzięki czemu nie przepuszczają wody. Laminaty PET to wspaniałe rozwiązanie do użycia na zewnętrznej warstwie opakowań, gdyż mogą być zarówno metalizowane jak i błyszczące, a ich wytrzymałość chemiczna i mechaniczna jest jeszcze większa jak w przypadku foli PE. Pozwala to na tworzenie nieograniczonych ilości wzorów, tagów, brandingu, co zdecydowanie zwiększa rozpoznawalność firmy przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów pakunku. 

Przechowywanie żywności to niezwykle ważna kwestia, gdzie każda poprawa w tym zakresie pozwala zmniejszyć ilośc zepsutego i zmarnowanego jedzenia. Dzięki temu, jedzenie zachowuje większy poziom świeżości oraz dłuższy termin ważności. Nowoczesne pakowanie przy użyciu foli z tworzyw sztucznych pozwala firmom efektywniej wykorzystywać materiały, jednocześnie zwiększając świadomość o firmie wśród konsumentów oraz partnerów. 

Kategorie: Przemysł