Chociaż wielu osobom mogłoby się wydawać, że kusza nie jest sprzętem zbyt zaawansowanym technicznie, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Może sama zasadza działania kuszy nie jest szczególnie skomplikowana, jednak do jej wykonania potrzeba specjalistycznej wiedzy oraz materiałów najlepszej jakości. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wyróżniamy kusze różnego typu, każdy posiada inne walory ze względu na budowę.

Najwygodniejszy typ kuszy

kusze bloczkoweOsobiście uważam, że zdecydowanie najlepsze oraz najbardziej praktyczne są kusze bloczkowe. Kusze bloczkowe to kusze sportowe, które cechują się bardzo łatwym użytkowaniem. Przede wszystkim posiadają one nieco węższe łęczysko, w związku z czym cała kusza wydaje się być mniej masywna a co za tym idzie jej unoszenia oraz transport są zdecydowanie łatwiejsze. Siła naciągu jest mniejsza, ponieważ mniejsze jest same łęczysko, jednak cała konstrukcja pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie siły, w związku z czym prędkość strzału pozostaje taka sama, jak w przypadku innych typów kuszy. Nadaje się ona zarówno do celów sportowych, jak i myśliwskich, w związku z czym znajduje bardzo szerokie grono odbiorców. Sam jestem fanem broni tego typu, dlatego jakiś czas temu zaopatrzyłem się w kuszę bloczkową sprawdzonej firmy i jestem bardzo zadowolony. Faktycznie, broń jest bardzo praktyczna i jednocześnie wytrzymała. Moim zdaniem jest zdecydowanie wygodniejsza, niż ta, którą posiadałem dotychczas.

Zakup kuszy nie jest wcale takim prostym zadaniem. Przede wszystkim istnieje wiele typów tej broni, dlatego warto dobrze się zastanowić, który będzie dla nas najlepszy. Ja sam posiadam kuszę bloczkową i jestem bardzo zadowolony. Kusza jest wykonana bardzo solidnie i jednocześnie wygodnie się z niej korzysta.

Kategorie: Sport