Każdy posiadacz domowego, ogrodowego basenu wie, ile pracy trzeba włożyć, by zachować higienę i odpowiednie warunki do kąpieli w nim. Baseny w ciepłych strefach klimatycznych są eksponowane przez okrągły rok, dlatego pielęgnacja jest szczególnie ważna, by cieszyć się nim przez długie lata, a nie jeden sezon. O czym powinien pamiętać każdy właściciel basenu? Oto spis przydatnych elementów do ochrony i zapobiegania zniszczeniom. 

Skuteczna ochrona basenów 

gruba folia solarnaGdy wnętrze wypełni się już wodą, a całość będzie stabilna i gotowa do użycia, należy pamiętać jedynie o chemii basenowej, zapobiegającej powstawaniu zanieczyszczeń i namnażaniu się bakterii. Jednak aby woda była czysta i higieniczna, po skończonym użytkowaniu, należy zastosować folię do je przykrycia. Najlepiej sprawdzi się gruba folia solarna lub pęcherzykowa. Ta pierwsza wykonana jest z materiału, który pochłania ciepło słoneczne, skutecznie nagrzewając pod spodem wodę. To ogromny plus dla osób, które nie chcą czekać cały dzień na nagrzanie się wody do odpowiedniej temperatury, ani używać elektrycznych podgrzewaczy, zużywając masę prądu. Taka folia solarna nie pozwala wodzie parować, przez co w naprawdę upalne dni, objętość wody w basenie nie ma szans drastycznie się zmniejszyć. W większych zbiornikach, folie często są mocowane na rolkach, ułatwiających ich łatwe rozwijanie i zwijanie. Porządna, gruba folia to wydatek na lata, co pozwoli zaoszczędzić na ciągłym kupnie tanich, niepraktycznych i słabych przykryć. 

Takie przykrycie basenu gwarantuje dobrą kondycję wody przez cały rok, bez zanieczyszczeń. Dobra izolacja wody od powietrza to brak konieczności używania ciężkiej chemii basenowej; wystarczą jedynie lekkie środki chlorujące, by nadal korzystać z kąpieli w basenie. 

Kategorie: Ogrody