Pojazdy specjalistycznego przeznaczenia medycznego to bardzo ważny segment asortymentu sklepów z wyposażeniem dla inwalidów. Wózki inwalidzkie, napędzane siłą mięśni, są powoli wypierane z rynku przez pojazdy silnikowe, zasilane akumulatorem.

Ile kosztują inwalidzkie skutery elektryczne?

skuter elektryczny cenaDla osoby niepełnosprawnej, możliwość przemieszczania się i bycia mobilnym, są bardzo ważne. Bycie ograniczonym ruchowo, bardzo doskwiera takim osobom, a skutery elektryczne umożliwiają im zrobienie najprostszych zakupów, a także pozwalają na przejażdżki po miejscu zamieszkania, by nie zniknąć ze społeczeństwa i nie stracić z nim kontaktu. Skuter elektryczny cena, a właściwie jego całkowity koszt to wypadkowa wielu rzeczy. Wszystko zależne jest od producenta, wyposażenia oraz oczywiście pojemności akumulatorów, które w głównej mierze rzutują na cenę. Średnia cena nowego skutera elektrycznego to cztery tysiące złotych, za podstawową wersję, w której mamy dwa akumulatory, pozwalające na około pięć godzin jazdy bez konieczności ich ładowania. Przy droższych modelach długość jazdy zwiększa się nawet trzykrotnie. Fotele w jakie wyposażone są skutery są duże i bez problemu usadowi się w nich osoba ze znaczną otyłością, a pasy bezpieczeństwa stabilizują prowadzącego pojazd, tak by wszelkie nierówności lub przeszkody, nie wyrzuciły go z pojazdu, bądź nie przeważyły całego pojazdu. Skutery są wyposażone w zamocowany na przedniej części kierownic,y koszyk, do którego można włożyć zakupy, co pozwala uniknąć choremu zabierania ze sobą siatki lub większych toreb.

Skutery dla inwalidów to rozwiązanie na miarę naszych czasów. Ich popularność ciągle rośnie, a spotykanie chorych jeżdżących nimi po ulicach, to coraz częstszy widok. Ceny skuterów będą spadać ze względu na towary importowane z Chin.

Kategorie: Motoryzacja