Codziennie setki ludzi wylatuje z lotniska w Warszawie do różnych miejsc na świecie. Wiele osób zostawia wymianę waluty na ostatnią chwilę, przez co kończy w pierwszym lepszym kantorze po drodze na samolot. Jak zatem znaleźć dobry kantor z korzystnymi ofertami, które pozwolą na zaoszczędzenie kilku groszy?

Wybór kantoru jest trudniejszy niż się wydaje

polecany warszawski kantorWarszawa jest przepełniona sklepami, restauracjami, galeriami oraz kantorami. Ludzie, którzy przyjeżdżają do Warszawy tylko na lotnisko nie znają tutejszych cen i nie wiedzą, która oferta jest najkorzystniejsza. Wybór kantoru jest jednym z ważniejszych aspektów, o którym wiele osób zapomina. W końcu kto nie chciałby zaoszczędzić trochę pieniędzy i mieć ich więcej na podróż niż zostawić je w kantorze. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby przemyśleć gdzie się skierować i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Zatem pytanie brzmi – jaki jest polecany warszawski kantor? Mimo wszystko na to pytanie ciężko odpowiedzieć wprost. Powszechnie znanym faktem jest to, że nie zaleca się wymieniać waluty w miejscach, które są najbardziej oblegane przez turystów – dworce autobusowe i kolejowe, galerie oraz wcześniej wspomniane lotniska. W tych lokalizacjach nie spotkamy się z najkorzystniejszymi ofertami. W ten sam dzień na kilka godzin przed wymianą waluty warto sprawdzić jaki jest aktualny kurs. To na pewno pomoże w wyborze kantoru. Często kurs różni się minimalnie, jednak przy wymianie większej gotówki będzie to miało znaczenie. Poza tym wiele kantorów proponuje ciekawą zniżkę przy hurtowych zakupach walut. Jednak w przypadku kompletnego braku zorientowania się na okoliczne kantory warto skorzystać z internetu i na jednym z forów zapytać o radę.

Coraz bardziej popularne są kantory internetowe, które pozwalają na wymianę waluty bez wychodzenia z domu. Jest to na pewno odpowiedni wybór dla osób zabieganych, które nie mają czasu na bieganie po mieście. Jednak dla tych, którzy wolą standardowe rozwiązania proponuję dokładne zapoznanie się z ofertami warszawskich kantorów.