W sklepach ortopedycznych znajduje się szeroka gama produktów stosowanych w celach rehabilitacyjnych i prozdrowotnych. W obecnych czasach coraz więcej osób cierpi na schorzenia układu kostnego, zwłaszcza na problemy z kręgosłupem. Szybki i intensywny tryb życia, a także wymuszone pozycje siedzące w trakcie wykonywania wielogodzinnych prac obciążają kręgosłup i kończyny dolne.

Akcesoria ortopedyczne na bolesne nogi

klin ortopedyczny pod stopęDokuczliwy bóle stawów i kończyn dolnych można zneutralizować ćwiczeniami, a także stosowaniem produktów ortopedycznych wykorzystywanych podczas odpoczynku lub snu. Na zmęczone nogi najlepiej nadaje się klin ortopedyczny pod stopę, który poprawia krążenie i działa leczniczo. Kliny stosowane są podczas rehabilitacji, a także w warunkach domowych. Odbarczająca zmęczone mięśnie, przywracają właściwe krążenie w nogach i stopach, a co za tym idzie niwelują bóle i drętwienie nóg. Poprawiają sprawność i samopoczucie i są chętnie używane przez osoby aktywne fizycznie, które chcą uzyskać większą wydajność i szybciej zregenerować ciało po wysiłku. W ofercie sklepów ortopedycznych znajduje się wiele rodzajów i rozmiarów poduszek ortopedycznych w kształcie klina. Najczęściej wykonane są z wysokojakościowych pianek poliuretanowych wykazujących dodatkowe właściwości termoplastyczne. Dzięki dopasowaniu do anatomicznych kształtów ciała ludzkiego poprawiają kondycję i pomagają przywrócić właściwą sprawność fizyczną. Ceny produktów są zróżnicowane. W ofercie znajdują się również specjalne kliny stosowane przez osoby ze skrótem kończyn.

Wykonane są z naturalnego korka i pozwalają wyrównać kończynę poprzez podparcie pięty krótszej nogi. Zwiększają wizualnie wzrost osoby bez stosowania obuwia na wysokim obcasie. Szeroki asortyment różnego rodzaju klinów i poduszek ortopedycznych umożliwia osobom dotkniętym różnymi schorzeniami i dolegliwościami lepszy komfort życia i wydajniejszy odpoczynek.

Kategorie: Zdrowie