Każdy rodzic jeszcze przed narodzinami dziecka, kompletuje dla niego wyprawkę, która będzie mu służyć przez najbliższe lata. Nie może w niej zabraknąć łóżeczka, wózka, ubranek, czy smoczka. Jednak to dopiero początek długiej listy.

Wybór najlepszej pościeli dla dziecka

pościel do łóżeczka minkyPonieważ małe dzieci mają dość wrażliwą skórę i często reagują wysypką na drażniące środki, to wszystkie rzeczy mające z nim bezpośredni kontakt muszą być bezpieczne. Ponadto maluchy lubią się przytulać do miękkich materiałów, które pomagają utrzymać ciepło. Pościel do łóżeczka minky jest jednym z tych elementów, które musimy kupić jeszcze zanim dziecko się pojawi w swoim pokoju. Przez pierwsze miesiące życia maluchy powinny spać na płaskim podłożu, więc poduszka będzie zbędna. Pościel z materiału minky jest dwustronna, dlatego możemy ją stosować na dwa sposoby. Z jednej jest miękka bawełna, która świetnie chłonie wodę i nie przegrzewa dziecka, a z drugiej jest miękki polar minky, który genialnie trzyma ciepło i nie przepuszcza powietrza. Pościel świetnie się sprawdzi w porze letniej i zimowej. Modele stosowane w łóżeczku są nieco miększe niż te, które kupujemy do wózka, bo mają wymiary sto dwadzieścia na siedemdziesiąt centymetrów. Wypełnienie pościeli stanowią specjalne kuleczki silikonowe, które posiadają właściwości antyalergiczne, a więc nie gromadzą się w nim bakterie, roztocza, czy grzyby. Pościel dziecka musi posiadać niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa i posiadać bawełniane poszewki, bo takie są najlepsze.

Materiał minky jest znany na polskim rynku już od dobrych paru lat i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców małych dzieci. Jest on przyjemny w dotyku i posiada małe kuleczki na swojej powierzchni, co bardzo się podoba maluchom. Taka pościel świetnie się nadaje na prezent.

Kategorie: Dzieci