Wiosna jest czasem gdy musimy uruchomić nasze kosiarki i przygotować je do sezonu. Wówczas to właśnie trawa rozwija się najszybciej i konieczne jest jej systematyczne koszenie. Jest to czynność szczególnie kłopotliwa dla osób, które mają do wykoszenia bardzo duży teren wokół swojego domu. Na szczęście do dyspozycji mamy obecnie wiele nowoczesnych urządzeń ułatwiających nam koszenie. 

Sprawdzona kosiarka do trawy 

kosiarka samojezdna do trawyNa chwilę obecną koszenie trawy opiera się w większości przypadków o tradycyjne kosiarki spalinowe. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie rozwiązania są też stale udoskonalane. Od jakiegoś czasu produkuje się kosiarki, które są nazywane samojezdnymi z racji tego, że posiadają wbudowany napęd. Kosiarka samojezdna do trawy to urządzenie o dość dużych gabarytach i możemy na takim sprzęcie wygodnie usiąść by wykosić trawę. Kosiarki tego typu wyposażone są w specjalne siedzisko przeznaczone dla operatora. Prędkość jaką są w stanie rozwijać te kosiarki z reguły nie jest zbyt duża. Nie chodzi tutaj bowiem o to by nasz trawnik był wykoszony szybko. Liczy się natomiast to by koszenie przebiegało z dbałością o szczegóły. Niektóre kosiarki samojezdne są urządzeniami o naprawdę dużej mocy. Oznacza to, że możliwe jest nawet koszenie zbocza jakiegoś pagórka. Kosiarki tego typu początkowo użytkowane były głównie przy koszeniu boisk piłkarskich lub też pól golfowych. Z biegiem lat zaczęto używać ich również do użytku domowego. 

Na dzień dzisiejszy osoby zainteresowane zakupieniem kosiarki samojezdnej mogą zakupić ją w praktycznie każdym markecie ogrodniczym. Niemniej jednak możemy znaleźć je również w sklepach internetowych i kosiarka zostanie nam dostarczona przez kuriera. Koszenie trawnika przy użyciu takiej kosiarki jest bardzo przyjemne, szybkie i przede wszystkim efektywne.  

Kategorie: Ogrody