Samochód jest często niezbędny w codziennym funkcjonowaniu, a już na pewno w firmie. Nie dla każdej osoby, zakup nowego samochodu jest kwestią oczywistą, ponieważ wiąże się to ze sporym wydatkiem. Dla niektórych zdecydowanie lepszy jest wynajem.

Czy wynajmowane samochody są bezpieczne?

najem samochodów taniMając auto, trzeba liczyć się z przeglądami technicznymi, które trzeba wykonywać raz w roku oraz opłacać dość kosztowne ubezpieczenia. Do tego dochodzą stałe koszty na paliwo i ewentualne naprawy. Można te koszty nieco zmniejszyć na wypożyczenie zamiast kupna samochodu. Choć nie mamy auta na własność, to możemy z niego dowolnie korzystać przez ustalony w umowie czas. Najem samochodów tani jest w przypadku długoterminowego korzystania. Na taki najem najczęściej decydują się przedsiębiorcy, ponieważ prawie wszystkie koszty mogą sobie zaliczyć do firmy i odliczyć od nich podatek od towarów i usług. Taki najem trwa najczęściej około dwóch lat, po których auto trzeba oddać do wypożyczalni lub wymienić je na inne. Wypożyczalnie w całym kraju oferują także krótkoterminowy i średnioterminowy najem, z którego przeważnie korzystają klienci indywidualni. Wynika to głównie z potrzeby i celu w jakich jest auto wynajmowane. Najczęściej kierowcy traktują pojazd jako środek zastępczy w wyjątkowej sytuacji, która trwa od kilku do kilkudziesięciu dni. Z usług najmu samochodów korzystają także turyści, którzy pragną zwiedzać okolice w niezależny sposób. Jest to nieco droższe rozwiązanie, ale dające wiele możliwości.

W wypożyczalniach są dostępne pojazdy osobowe klasy A, B, C lub D, albo popularne samochody dostawcze. Wszystkie mają zamontowaną klimatyzację, wspomaganie kierownicy, elektryczne szyby i lusterka, a także radio CD. Są bezpieczne i w stu procentach sprawne.