Pędzle są niezbędnymi narzędziami każdego artysty, nieważne czy maluje się martwą naturę, impresjonizm czy hiperrealizm. Według mnie każdy artysta, który zajmuje się zawodowo tworzeniem, powinien trenować podstawy w różnych stylach i narzędziach. Nigdy nie wiadomo jakie zlecenie dostanie – nawet jeżeli rysuje się zwykle ołówkiem czy kredkami, można czasami dostać zlecenie, w którym trzeba wykorzystać farby.

Pędzel niezbędnym narzędziem artysty

pędzle artystyczne płaskieWiadomo, to idzie i w drugą stronę, jak się wyłącznie maluje. Niestety w tych czasach trzeba być uniwersalnym, niezależnie od swojego ulubionego stylu czy sposobu tworzenia. Ja osobiście lubię malować pejzaże hiperrealistyczne albo w impresjonizmie. Do takich obrazów najlepiej sprawdzają się pędzle artystyczne płaskie. Każdy z nich posiada inaczej obciętą końcówkę, co daje możliwość bawienia się kierunkiem nakładania farby czy doborem kształtu. Bardzo ważny jest dobór pędzli do farb, ponieważ nie każde włosie z którego jest wykonany będzie dobrze współpracowało z farbą. Kolejną ważną sprawą jest dobrze wyważona rączka – jest to dość ważna kwestia w trakcie używania pędzli w większym rozmiarze,  gdyż artysta z dobrze wyważoną rączką będzie mógł malować parę godzin bez męczenia ręki. Dobry pędzel powinien mieć rozdwojone końcówki włosia – daje nam to gwarancję, że będzie on dobrze utrzymywał farbę. Grubość włosia powinna mieć zachowaną równowagę między skuwką a czubkiem, należy też sprawdzić, czy nie wypada z niego włosie, gdyż takie zjawisko spowoduje zostawienie pojedynczych włosków na obrazie.

Dla profesjonalistów cena nie gra, roli każdy ma swoją ulubioną markę, którą przetestował na wiele sposobów. W końcu każdy artysta próbuje na wiele różnych sposobów wypracować swój styl, który będzie podkreślał jego wyjątkowość.

Kategorie: Usługi