W Polsce każdego roku przybywa rowerzystów, którzy w sezonie letnim regularnie wybierają się na długie wycieczki rowerowe. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się również na zakup roweru stacjonarnego, który będzie stać w domu. W ten oto sposób można zachować sprawność fizyczną przez cały rok.

Rowery spinningowe stają się coraz bardziej popularne

popularny rower spinningowySpinning to dość obce słowo, które nie każdemu z nas jest znane. Spinning odnosi się do ćwiczeń na rowerze stacjonarnym. Niewątpliwą zaletą rowerów stacjonarnych jest fakt, że można na nich trenować przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych. Jaka jest różnica pomiędzy zwykłym rowerem stacjonarnym a rowerem spinningowym? Otóż popularny rower spinningowy jest przystosowany do wykonywania bardziej zróżnicowanych ćwiczeń, które symulują warunki panujące podczas jazdy na zewnątrz. Podczas jazdy na rowerze spinningowym wykonuje się różne pozycje. Takie ćwiczenia spinningowe działają dobroczynnie na organizm. Pozwalają utrzymać zgrabną sylwetkę, poprawiają wydolność krążeniowo-oddechową, pomagają radzić sobie z bólami w dolnym odcinku kręgosłupa i tak dalej. Przynajmniej na początku ćwiczenia na stacjonarnym rowerze spinningowym powinno wykonywać się pod okiem doświadczonego i wykwalifikowanego instruktora, który w zależności od indywidualnych predyspozycji i zdrowia klienta dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń. Na samym początku powinno się zaczynać od ćwiczeń lekkich i stopniowo zwiększać poziom trudności.

Spinning jest coraz bardziej popularną formą aktywności. Rowery przystosowane do spinningu można spotkać zazwyczaj na siłowniach i w klubach fitness. Coraz więcej osób decyduje się na kupno specjalnego roweru stacjonarnego, na którym można trenować w zaciszu domowym.

 

Kategorie: Sport