Posiadanie garażu w domu prywatnym jest rzeczą tak naturalną dla niektórych ludzi, że nie wyobrażają sobie jak można go nie mieć. A co jeśli okaże się, że dom, który chcemy kupić, takiego nie ma? Musimy zbudować sami. W tym miejscu pojawiają się kolejne pytania m.in. takie jak jakiej wielkości powinien być nasz garaż i z czego powinien być wykonany.

Płyty warstwowe jako surowiec budowlany

hale produkcyjne modułoweTechnologia płyt warstwowych jest znana już od co najmniej kilku lat. Jednak niektórych ludzi wciąż ciężko do niej przekonać, a inni w tym czasie budują garaż z płyt warstwowych, a nawet i całe domy. Jak sama nazwa wskazuje, taka płyta posiada kilka warstw. Zazwyczaj jest to około pięciu warstw, w tym dwie to warstwy izolujące od warunków atmosferycznych, a pozostałe to warstwy konstrukcyjne, czyli takie, które nadają całej płycie twardość i trwałość. W przypadku domu, do tych płyt musimy dołożyć izolację termiczną w postaci styropianu. Jednak gdy budujemy z nich tylko garaż, wystarczą one same. Zawarta w nich izolacja pozwala na uzyskanie wewnątrz garażu nawet do kilkunastu stopni wyższą temperaturę od tej, która panuje na zewnątrz. Budowa schronienia dla naszego samochodu jest bardzo szybka i na tyle prosta, że każdy bez większych problemów może ją wykonać samodzielnie. Wystarczy wylać odpowiedni fundament, do którego przymocujemy belki konstrukcyjne, a następnie przy pomocy wkrętów przytwierdzić płyty. Całość nie powinna nam zająć więcej niż tydzień.

Garaże wykonane z płyt warstwowych są bardzo popularne w Ameryce, są to bardzo tanie budowle. Koszt budowy garażu o wymiarach osiem metrów długości na cztery metry szerokości nie powinien nam przekroczyć pięciu tysięcy. Oczywiście cena zależna jest też, od jakiej tego płyty użyjemy, a zaczynają się one od jednego do czterech centymetrów grubości.

Informacje pochodzą z http://www.hale-budowa.pl/oferta.html