Kudowa Zdrój może być pięknym miastem, które warto odwiedzić chociaż na jeden dzień. Znajduje się w województwie dolnośląskim dzięki temu może stać się pomysłem na weekendowy wypad bądź postojem jeżeli chodzi o wyjazd w Tatry. Jednak zdecydowanie warto spędzić tam chociaż jeden dzień aby zapoznać się z jej wszystkimi atrakcjami.

Co możemy robić w Kudowie Zdrój?

atrakcje turystyczne w kudowie zdrójKudowa Zdrój przede wszystkim zachęci bliską odległością do gór stołowych. Dzięki temu bez większych problemów możemy się tam przedostać i wyruszyć na malownicze szlaki. Oczywiście te góry są mniej wymagające dlatego spokojnie można udać się tam z dziećmi bądź osobami, które mają słabszą kondycję. Oprócz tego w samej Kudowie do odwiedzenia zachęci nas muzeum zabawek. W nim znajduje się sporo eksponatów, które są kolekcjonowane przez pasjonatów. Takie atrakcje turystyczne w kudowie zdrój są stosowne dla osób w każdym wieku i z całą pewnością przyciągną uwagę turystów. Znajdują się tam takie eksponaty, które są niespotykane. Oprócz tego warto posłuchać o historii powstawania takiego muzeum. Z pewnością pozostanie ona z nami na długo. Kolejną prawdziwą atrakcją o której nie możemy zapomnieć jest oczywiście unikatowa kaplica czaszek. W Europie jest tylko kilka takich obiektów. Dlatego koniecznie trzeba zapoznać się z jej historią i zobaczyć wnętrze.

Oprócz tego w tej miejscowości możemy spędzić wolny czas zupełnie na spokojnie. Pomoże nam w tym piękny park Zdrojowy, który zachęca do odwiedzin. Tam możemy pobyć chwilę sam na sam z naturą oraz spotkać dzikie łabędzie. Warto przejść się tam chociaż na chwilę. Dlatego jak widzimy w tej lokalizacji możemy sporo zwiedzić i miło spędzić wolny czas. Warto wziąć pod uwagę Kudowę Zdrój w momencie planowania naszych wspólnych wakacji. 

Kategorie: Turystyka