Beton jest twardym i wytrzymałym budulcem, lecz nie może mieć kontakt z wodą. Jeśli stało się tak, że beton miał częsty kontakt z wodą, możesz przywrócić jego dawne właściwości za pomocą hydrofobizacji. Jest to metoda renowacji betonu przy pomocy środków chemicznych. Można ją wykonywać w trakcie wylewania, co na dłuższy okres czasu może przynieść duże oszczędności.

Jak i po co wykonać hydrofobizację betonu?

hydrofobizacja betonuZałóżmy, że dopiero wylewamy beton pod fundamenty domu jednorodzinnego. Musimy go odpowiedni zmieszać, stosując dobrze znane budowlańcom proporcje cementu, piasku oraz wody. W sklepach budowlanych możemy zapytać o środek, który działa jako hydrofobizacja betonu. Po zakupie środka mieszamy go z wodą lub impregnatorem i wlewamy do pracującej betoniarki. Musimy odczekać około pięciu minut, żeby równo rozprowadził się po całej betoniarce. Najlepsze jest to, że jedna butelka tego preparatu wystarczy na wzmocnienie dwudziestu ton betonu. Beton zalewa się dokładnie tak samo, jak bez użycia preparatu. Jak działa środek do hydrofobizacji? Sprawia, że beton nie chłonie wilgoci. Jest również trochę bardziej twardy, jednak nie należy rezygnować z tradycyjnych metod zbrojenia. Korzyści płynące z hydrofobizacji to nie tylko to, że beton będzie mocniejszy. Są to również plusy w postaci finansowej. Nie wydamy więcej pieniędzy na jego naprawy, a ściany budynku nie będą pękać. Jest to bardzo dużo za niewielką sumę pieniędzy. Litr środka kosztuje sto dwadzieścia złotych.

Skoro możemy zapobiegać wszelkim usterkom, to powinniśmy korzystać z tej możliwości. Nie sprawi to, że budowa będzie dużo bardziej kosztowna, a jej terminy w ogóle się nie przedłużą. Beton to niesamowicie trwały materiał jeśli jest prawidłowo przygotowany. W tym wypadku dodatkowa inwestycja w beton przynosi korzyści nawet po wielu latach.