Na rynku artykułów dziecięcych znajdziemy wszystkie produkty od meli, przez zabawki i ubranka. Z pewnością do najważniejszych elementów należy łóżeczko i jego wyposażeni, bo maluch spędza tam najwięcej czasu w pierwszych miesiącach życia.

W jakim rozmiarze jest pościel dla dziecka?

pościel dziecięca do łóżeczka 120x60Dzieci w ciągu swojego życia przeważnie śpią na kilku modelach łóżek, ponieważ co kilka lat z nich wyrastają. Od urodzenia do około drugiego – trzeciego roku, mogą spać w łóżeczku ze szczebelkami, które można wyciągnąć. Takie łóżka mają rozmiar siedemdziesiąt na sto trzydzieści centymetrów i pasuje do nich całe wyposażenie dostępne w sklepach. Trzeba do niego jest pościel dziecięca do łóżeczka 120×60, która nie jest ani za duża ani za mała. Ze względu na delikatną skórę dzieci, pościel dla najmłodszych posiada syntetyczne wypełnienie, które przeciwdziała gromadzeniu się wewnątrz niebezpiecznych bakterii i roztoczy. Jej zaletą jest fakt, że można ją bez obaw prać w pralce nawet w sześćdziesięciu stopniach Celsjusza. Co do poszewek, to najlepiej się sprawdzą poszewki wykonane z organicznej bawełny lub z bambusa, bo są to tkaniny delikatne w dotyku i bezpieczne dla maluchów. Na zimę można kupić pościel minky, która z jednej strony ma bawełnę, a z drugiej ciepły polar. W sprzedaży znajdziemy pościel w zestawie z rożkiem, kocykiem czy baldachimem, ale można też kupić samą pościel. Jest ona dostępna w wielu wersjach kolorystycznych dla chłopców i dziewczynek, zatem każdy rodzic znajdzie idealny model dla swojego dziecka.

Ceny pościeli dziecięcej są dość mocno zróżnicowane, ponieważ kupimy ją już za około dwadzieścia złotych, ale też za sto złotych. Wartość zależy przede wszystkim od producenta, elementów znajdujących się w zestawie i materiału z jakiego jest wykonana.

Kategorie: Dzieci