Jestem człowiekiem, który dużo rzeczy lubi robić sam. Gdy tylko nadarza się okazja, staram się sam podejść do tematu. Tak budowałem swój dom. Trochę własnymi rękami, trochę skorzystałem z pomocy. Tak że gdy została mi kwestia doboru oświetlenia, nie obawiałem się tego w ogóle.

Zastosowanie ledowych opraw hermetycznych w pomieszczeniach

oprawa hermetyczna do ledówPraktycznie w całym naszym domu i w ogrodzie, miało być zamontowane oświetlenie ledowe. To było ustalone od początku. Tylko, że rodzajów oświetlenia led jest sporo. Wiedziałem, że do garażu i kotłowni musi być specjalne, hermetyczne oświetlenie, bo wilgoć czy zapylenie są wrogiem wszystkiego. Interesowała mnie zatem oprawa hermetyczna do ledów, w ilości około pięciu różnych sztuk. Barwa światła, moc i wymiary takiej hermetycznej lampy nie były dla mnie tajemnicą. Jednak, gdy miałem wybrać stopień szczelności czy strumień świetlny, pojawiał się problem. Nie miałem zielonego pojęcia co wybrać. Wybrałem typ oprawy i musiałem się zatrzymać przyznając, że nie wiem, którą lampę LED kupić. Postanowiłem zadzwonić do tej firmy i zapytać jakiegoś doradcy, co powinienem wybrać do moich pomieszczeń. I faktycznie tak zrobiłem. Stopień szczelności był silnie uzależniony od stopnia zapylenia i zawilgocenia. W moim garażu, miały być prawie nieodczuwalne. Nakierowano mnie na najlepsze dla mnie modele. Przed ostatecznym zamówieniem, żona poprosiła mnie tylko o zmianę światła ledowego z ciepłego na zimne, w kilku miejscach, bo nie tylko lepiej jej się przy takim świetle czyta, ale też mniej męczą jej się oczy.

Nie wiem, czy gdybym wszedł do gotowego domu, zdałbym sobie sprawę, ile jest przy jego budowie i wykończeniu roboty. Gdy się w tym nie uczestniczy to nie docenia się tego trudu wykonania i wyborów. Jestem z siebie i z żony bardzo dumny, że dobrnęliśmy do końca.

Kategorie: Produkcja