Od dziesiątek lat posesja jest ogradzana. Spotyka się ogrodzenia i płoty wszelakiej maści: z siatki, drewna, tworzywa sztucznego często imitującego panele drewniane, z metalu czy kamienia.

Stylowe gabiony są trwałe

gabionyW gęstej zabudowie dużych aglomeracji najczęściej chcąc odciąć się od spojrzeń sąsiadów stosowane są wyższe ogrodzenia, natomiast na wsi często bardziej naturalistyczne i niższe. Na nowych osiedlach trend jest na niskie i minimalistyczne. Płoty drewniane są piękne, zarówno te z gotowych przęseł jak i pojedynczych surowych desek. Jednak ich trwałość jest bardzo różna w zależności od użytego do produkcji drewna i impregnatu. Metalowe są kute, siatkowe lub z gotowych drucianych paneli. Tutaj zarówno kolorystyka jak i wygląd jest bardzo zróżnicowana. Są one trwalsze od drewnianych, ale mniej naturalne. Mamy w końcu i te z kamienia. Popularne stają się ogrodzenia gabionowe, czyli kosze o różnym kształcie wypełnione różnymi. Gabiony producent może przygotować pod indywidualne zamówienie. Można je łączyć z innymi materiałami, tworząc niepowtarzalne i naturalne ogrodzenia. Przeglądając oferty, można gabiony tanio kupić u krajowych producentów. Produkt w ostatnich latach zdobył na popularności, bo stylowe gabiony są trwałe i doskonale nadają się do otoczenia osób ceniących naturę.

Ogrodzenie starajmy się dobierać w zależności od tego, jaki ma charakter nasz dom, ogród i otoczenie. Np.: dom na leśnej polanie nie może być otoczony wysokim murem, bo nie po to stawialiśmy go tam, żeby odgradzać się tak od natury.

Kategorie: Ogrody