Pokój z balkonem z reguły jest lepiej doświetlony od pozostałych pomieszczeń. Jeżeli dodatkowo duże okno wychodzi na południe, możemy niekiedy cieszyć się nadmiarem słońca, dlatego tak ważne jest odpowiednie zaaranżowanie tego miejsca. Przy tak dużej powierzchni mamy możliwość stworzenia ciekawej stylizacji, która będzie łączyła się z pozostałą częścią pokoju.

Dobór firanek do okien i drzwi balkonowych

najlepsze firany do okna balkonowegoIm większe okno, tym ciekawsze sposoby na jego stylizacje. Szeroki wybór firanek i zasłon pozwala na stworzenie niebanalnej aranżacji, która będzie przy tym funkcjonalna i estetyczna. Na co zwrócić uwagę, kiedy wybieramy najlepsze firany do okna balkonowego? Pamiętajmy, że balkon jest miejscem, z którego często korzystamy w ciągu dnia, szczególnie latem. Zatem musimy wybrać firanki, które nie będą przeszkadzały w czasie otwierania drzwi. Dodatkowo powinny być one uszyte z materiałów, które nie będą się zbyt szybko brudziły – podczas wychodzenia są one często dotykane. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest możliwość powstawania przeciągów, dlatego firanki do okien balkonowych powinny mieć wszytą ołowiankę lub obciążniki. Ciekawym pomysłem na aranżację okien i drzwi balkonowych są firanki makaronowe – nie musimy wtedy ich odsuwać, materiał się nie gniecie i nie wymaga tak częstego prania, jak klasyczne firany panelowe.

Aranżacja okna balkonowego daje duże możliwości. Obecnie wybór firan i zasłon jest bardzo duży, co pozwala na wykorzystanie własnych pomysłów lub zakup gotowych zestawów, które nie tylko ciekawie udekorują przestrzeń, ale również pozwolą na wygodne korzystanie z balkonu. Jeżeli w domu są małe dzieci należy sprawdzić umocowanie firan balkonowych, ponieważ są one długie i maluszki mogą chcieć je ciągnąć.