Taśmy monolityczne są podstawową częścią linii produkcyjnych. Dzięki ich budowie oraz właściwościom możliwe jest transportowanie przedmiotów w obrębie zakładu produkcyjnego. Są one używane w wielu branżach od spożywczej do motoryzacyjnej. Wiele typów taśm jest dostosowanych do różnych warunków pracy i może być montowana na liniach produkcyjnych przenoszących różne przedmioty.

Jakie taśmy stosuje się na liniach produkcyjnych?

taśmy poliuretanoweTaśmy monolityczne są stosowane szczególnie w branży spożywczej. Ich konstrukcja jest bardzo odporna na ścieranie oraz hydrolizę. Taśmy poliuretanowe monolityczne są bardzo odporne na zagrożenia mikrobiologiczne, które są bardzo niebezpieczne w trakcie produkcji żywności. Mogą być stosowane zarówno w chłodniach, jak i miejscach o wysokiej temperaturze. Jedną z podstawowych zalet włókna poliuretanowego monolitycznego są właściwości zapewniające bezpieczeństwo żywności. Tego rodzaju materiał posiada wszelkie atesty obowiązujące w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych. Ich budowa jest odporna na strzępienie oraz rozrywanie materiału, co mogłoby narazić firmę na straty materialne i przestój. Taśmy zbudowane z włókien poliuretanowych są wykonane z użyciem kordów aramidowych, które zapewniają rozciągliwość oraz stabilność wymiarową. Taśma tego typu nie ślizga się po rolkach i zapewnia długą pracę. Dzięki elastycznej konstrukcji możliwe jest zredukowanie naprężenia, które powoduje przyspieszone zużywanie się rolek, kół oraz taśm.

Taśmy monolityczne możemy podzielić na uzębione oraz pozbawione zębów. Ich wymiana przebiega w bardzo łatwy sposób, a cała konstrukcja nie wymaga częstego serwisowania oraz innych procesów eksploatacyjnych. Są wykonane w sposób ułatwiający usuwanie resztek i odpadów procesu produkcji.

Kategorie: Produkcja