Uprawianie sportu w sposób amatorski lub zawodowy wymaga użycie odpowiedniego rodzaju ubrań, wykonanych z materiałów o konkretnych parametrach. Do produkcji większości sportowych ciuchów używa się tkanin poliestrowych, które swoimi właściwościami sprawiają, że uprawianie sportu przebiega w sposób wygodny. Jakimi właściwościami charakteryzują się ubrania wykonane ze sportowego rodzaju poliestru?

Tkaniny z jakich wykonane są ubrania sportowe

tkaniny poliestroweJednym z podstawowych właściwości, jakie musi posiadać dobra tkanina poliestrowa jest dobra oddychalność. Dzięki temu wygoda biegania i jeżdżenia na rowerze jest znacznie większa. Dzieje się to za sprawą odpowiedniego odprowadzania potu na zewnątrz tkaniny, która jednocześnie sprawia, że ciało pozostaje suche. Kolejnym ważnym elementem, jakim odznaczają się tkaniny poliestrowe, które są stosowane do produkcji kurtek i bluz jest wiatroszczelność. Tę właściwość mają przede wszystkim tkaniny typu softshell, które chronią przed uciążliwym wiatrem czy zimnem, poprzez swoją budowę. Tkanina poliestrowa tego typu nie pozwala na przenikanie wiatru, który może wychładzać ciało, a wielowarstwowa budowa membranowa pozwala na trwałe zapobieganie przenikaniu zimna podczas złej pogody. Ubrania wykonane ze specjalnych tkanin muszą także być rozciągliwe i bardzo dobrze przylegać do ciała podczas wykonywania ćwiczeń. Ma to znaczenie podczas jazdy na rowerze, gdzie krępowanie ruchów może być bardzo uciążliwe.

Tkaniny poliestrowe są podstawowym materiałem, z jakiego szyje się ubrania przeznaczone dla ludzi uprawiających sport. Ich zalety to także szybkie schnięcie materiału podczas długich ćwiczeń. Jest to ważny element sportu, którego wykonywanie w ubraniach bawełnianych nie byłoby wystarczająco wygodne.

 

Kategorie: Handel