Zawsze bardzo dbałam o mój ogród. Codziennie go pielęgnowałam. Często również pomagałam w tym moim znajomym. Pewnego dnia moja córka poprosiła mnie bym pomogła jej w zaprojektowaniu ogrodu. Nie dawno przeprowadziła się do nas na Śląsk.

Zakładanie ogrodów to moja pasja

zakładanie ogrodów Nie chciałam się zgodzić, ponieważ projektowanie ogrodów jest bardzo trudne. Inna sprawa go pielęgnować a inna zaprojektować. Ale postanowiłam jej pomóc. Wiedziałam jakie to dla niej ważne. Nie miała pieniędzy na wynajęcie projektanta. Jej działka jest bardzo mała więc miałyśmy dość trudne zadanie. Spotkałyśmy się by omówić nasze wizje. Na szczęście były bardzo podobne więc odbyło się bez sprzeczek i kłótni. Wszystko miało być w bardzo minimalistycznym stylu. Obie nie lubimy przepychu. Zamówiłyśmy ekipę specjalistów, którzy zajęli się stworzeniem tego. Efekt końcowy był naprawdę fajny. Córka za każdym razem chwaliła się, że to ja zaprojektowałam jej ogród więc dostawałam coraz więcej próśb o pomoc. Nie odmawiałam ponieważ uwielbiam pomagać. Zwłaszcza, że to była rodzina oraz przyjaciele. I tak szybkie zakładanie ogrodów-śląsk stało się moją nową pasją. Co dziwne sprawia mi to naprawdę dużą przyjemność. Nie przyjmuję pieniędzy ale często osoby odwdzięczają się i kupują mi jakieś słodycze czy nowe kwiaty do ogrodu. Nie oczekuję tego ale to miłe widzieć, że ktoś docenia moją pracę.

Jestem na emeryturze więc mam na to wszystko czas. Zyskałam wiele nowych znajomości. Wcześniej narzekałam na brak zajęć a teraz mam ich aż za dużo. To mi nie przeszkadza, najważniejsze, że czuję się teraz lepiej.

Kategorie: Ogrody