Jest wiele zawodów, których wykonywanie może wiązać się z powikłaniami zdrowotnymi. Dlatego tak ważne jest, żeby branże w szczególności narażone na ekspozycje na czynniki szkodliwe, zapewniały swoim pracownikom odpowiednie warunki. Dzięki temu będą zdrowsi, a co za tym idzie, wydajniejsi.

Korzystanie z włóknin filtracyjnych

włókniny filtracyjneDobrym przykładem takiej branży jest lakiernictwo. Osoby pracujące w tym zawodzie są każdego dnia narażone na wdychanie szkodliwych substancji. Na szczęście, wymyślono szereg rozwiązań technologicznych, dzięki którym zapewnia się lepsze warunki pracy lakiernikom. Jednym z nich są tzw. włókniny filtracyjne, którymi wyściela się np. maski. Oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji, używa się też ich do oczyszczania cieczy taki jak np. wody wodociągowe czy obiegowe. Znajdują także szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, ponieważ niektóre rodzaje tego produktu mogą mieć kontakt z żywnością. Stosuje się je do filtracji płynów takich jak m.in. soki. Wykorzystuje się ją także w przemyśle np. hutniczym czy tworzyw sztucznych. Można je stosować do różnorodnych systemów oczyszczających, co jest uznawane za jeden z największych atutów tego rozwiązania. Mogą to być systemy, które bazują na taśmach dociskowych, bębnach czy z wykorzystaniem podciśnienia. Bez względu na te różnice, tworzywo sprawdzi się w takich instalacjach idealnie. Nie bez powodu cieszy się dużą popularnością od wielu lat. Cena nie jest wygórowana w stosunku do korzyści, jakie można mieć z tytułu stałego zamontowania tego w zakładzie pracy.

Warto pamiętać o tym, że to w interesie pracodawcy jest zapewnienie jak najlepszych warunków tym, którzy dla niego pracują. Można to zrobić na wiele sposobów, jednym z nich jest dbanie o bezpieczne warunki, które nie narażają zdrowia. 

Kategorie: Przemysł