Mieszkanie w budynku wielorodzinnym ma swoje plus i minusy. Większość osób, decydując się na kupno mieszkania, szuka takiego, w którym byłby balkon lub taras. Takie miejsce jest bowiem namiastką własnego ogrodu. Mając już taki taras lub balkon warto go urządzić. Istnieje mnóstwo ciekawych pomysłów na aranżacje takich miejsc. 

Wykładzina imitująca trawę

wykładzina trawaBalkon czy taras jest na ten moment jednym z obowiązkowych elementów kupowanych mieszkań. Nic dziwnego, skoro każdy chce mieć namiastkę ogrodu. Takie miejsce można urządzić w bardzo ciekawy sposób, tworząc z niego atrakcyjną przestrzeń do wypoczynku. Na pewno doskonałym rozwiązaniem jest wykładzina trawa, którą warto rozłożyć na całej powierzchni tarasu. Taka wykładzina doskonale imituje trawę i jest bardzo miła w dotyku, dlatego śmiało można chodzić po niej boso. Wykładzinę można kupić na wymiar. W sklepach, zarówno tych detalicznych, jak i internetowych, przycina się ją według takich wymiarów, jakie poda klient. Wykładzina jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, jednak na zimę raczej lepiej ją zwinąć i schować w ciepłym i suchym miejscu. Mając już taką wykładzinę, możemy śmiało ustawić na balkonie lub tarasie różnego rodzaju rośliny, które stworzą nam mini ogród. Przydadzą się też jakieś meble, żeby można było ze spokojem usiąść i odpocząć. Na wieczór można też wykorzystać oświetlenia, na przykład w postaci klimatycznych lampionów. Będziemy mogli wtedy poczuć się prawie jak w ogrodzie.

Balkony czy tarasy można urządzić w taki sposób, żebyśmy mieli w nich namiastkę ogrodu. Doskonałym rozwiązaniem jest na pewno wykładzina imitująca trawę. Można ją kupić na wymiar tak, żeby idealnie pasowała do rozmiarów naszego tarasu lub balkonu. Mając taką wykładzinę, stawiamy inne rośliny jakieś meble ogrodowe i mamy wspaniałe miejsce wypoczynku. 

 

Kategorie: Ogrody